Polska Dijon

Autobusy Polska Dijon. Międzynarodowe przewozy autokarowe Polska Francja. Tanie bilety autokarowe do Dijon

Sprawdź aktualne oferty i ceny biletów w dwóch systemach: Voyager oraz Euroticket.

tanie autokary do francji tanie autobusy polska dijon

Dijon to francuskie miasto i gmina, zlokalizowane w rejonie Burgundia. Miasto leży ok 300 km od Paryża, a 200 km od Lyonu i Genewy. W jego pobliżu przebiegają liczne drogi krajowe oraz autostrady, stąd też międzynarodowe przewozy autokarowe do Francji mają w swojej ofercie także autokary do Dijon.

Autobusy Polska Dijon możemy zarezerwować za pomocą zamieszczonej na naszej stronie wyszukiwarki Euroticket. Z jej pomocą sprawdzimy także aktualny rozkład jazdy jak również ceny za bilety autokarowe do Dijon i innych miast francuskich. Przewoźnikiem, który w swojej ofercie ma bilety autokarowe do Dijon jest Eurolines Mądeltrans.

Pierwsze ślady osadnictwa w tym miejscu pochodzą jeszcze z epoki neolitu. Sama miejscowość powstała natomiast podczas epoki galo-romańskiej. Wtedy też miasto nazywane było Divio – od świętego miejsca zlokalizowanego w pobliżu, gdzie teraz znajduje się katedra Saint-Benigne de Dijon.

Dijon od zawsze uważane było za miasto tranzytowe, a otwarcie w XIX połączeń kolejowych z Paryżem i Lyonem tylko to potwierdziło.

Do najważniejszych zabytków, który nie można pominąć przebywając w Dijon, niewątpliwie należy Pałac Książąt Burgundzkich, Brama Wilhelma, Katedra św. Bengina, Kościół Notre-Dame, Studnie Mojżesza oraz kościół św. Szczepana. Warte zobaczenia są także burgundzkie dachy – zbudowane z ogromnej ilości kolorowych dachówek.

Warto wiedzieć, że co roku w Dijon organizowane są międzynarodowe targi gastronomiczne. Regione ten słynie nie tylko ze świetnych win, ale jest to także stolica musztardy, której wysoka jakość jest efektem wapiennych gruntów, które z kolei sprawiają, że wyrastające nasiona są wyjątkowo ostre.

Przykładowa miasta z jakich kursują autobusy Polska Dijon to:

– Bielsko-Biała, Czechowice Dziedzice, Pszczyna, Tychy, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Chorzów, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnica, Olszyna, Berlin, Lipsk, Eisenach, Karlsruhe, Strasburg, Mulhouse, Belfort, Besancon, Dijon.

Zobacz także:

autobusy Polska Chambery,

– tanie bilety autokarowe do Grenoble,

– autokary do Nicei,

autobusy Polska Bordeaux,

autobusy Polska Cannes,

– autobusy Polska Lyon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]