Atrakcje turystyczne Paryża

By   23 lipca, 2016

Paryż to wciąż jedna z najchętniej odwiedzanych stolic europejskich. I nikogo nie powinno to dziwić, w końcu miasto ma niepowtarzalny charakter i mnóstwo wspaniałych zabytków, oraz obiektów, które naprawdę warto zobaczyć.

Ponieważ stolica Francji jest bardzo popularna wśród turystów, bilety autokarowe do Paryża można kupić naprawdę w atrakcyjnej cenie. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Voyager lub wyszukiwarki Euroticket. W każdej z nich znajdziemy innych przewoźników kursujących do Francji, inne trasy, terminy podróży i oczywiście ceny. Jeśli więc zależy nam, aby kupić rzeczywiście najtansze bilety do Paryża.

autobusy kraków nicea euroticket bilety kraków nicea

Co warto zobaczyć w Paryżu

Wieża Eiffla

Być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla – to wręcz niemożliwe. Praktycznie z każdej uliczki starej części miasta, widać chociażby jej zarys, każdego wieczora jest podświetlana, dodatkowo o każdej pełnej godzinie zaczyna mienić się tysiącami światełek. Jeśli nie mamy czasu aby wyjechać chociażby na pierwszy poziom, albo mamy lęk wysokości – zawsze możemy podejść na Pola Marsowe i zobaczyć ten imponujący obiekt z bliska.

Pola Elizejskie

Wiele osób myli Pola elizejskie z Polami Marsowymi, sądząc, że te pierwsze znajdują się pod wierzą Eiffla. tymczasem Pola Elizejskie to tak naprawdę jedna z główny ulic Paryża, prowadząca wprost pod Łuk Triumfalny. Po obydwu stronach Pol Elizejskich znajdują się wytworne sklepy i najdroższe galerie handlowe, w których kupują nie tylko Paryżanie, ale i turyści, oczywiście wyposażeni w odpowiednią ilość gotówki.

Łuk Triumfalny

Pomnik wybudowany na pamiątkę zwycięstw napoleońskich, ustawiony na Placu Charlesa de Gaule’a to kolejny charakterystyczny punkt na mapie Paryża. Ponieważ znajduje się w centrum ruchliwego skrzyżowania, dojście do niego nie jest łatwe. Jeśli już bezpiecznie przedostaniemy się pod niego, wejdźmy także do środka – tak tak można. Z góry mozna podziwiac bardzo ładny widok na Paryż i oczywiście kupić pamiątki.

Luwr

Kolejny obowiązkowy punkt na mapie Paryża. Jeśli jesteśmy miłośnikami historii i sztuki – będziemy potrzebowali całego dnia, żeby zwiedzić wszystkie sale i komnaty. Mniej wytrwali mogą ograniczyć się mony Lisy, Wenus z milo – ustawionej przy schodach, po drodze na jedno z pięter i oczywiście ostatniej wieczerzy.

Katedra Notre Dame

Nie musisz wchodzić do środka – wystarczy spojrzeć z zewnątrz – na pewno na myśl przyjdzie ci słynny Dzwonnik z Notre Dame. Piękna i monumentalna budowla w stylu gotyckim, jedna z najsłynniejszych katedr na świecie. Jeśli będziesz miał taką możliwość – koniecznie zobacz ją wieczorem. Pięknie podświetlona tworzy niesamowity nastrój.

Bazylika Sacre Coeur

Zupełnie inna niż znane nam bazyliki. Wybudowana na szczycie Montmartre z białego granitu zachwyca pięknem i niesamowitą atmosferą. Mimo dużej popularności wśród turystów, osoby szukające miejsca wyciszenia i modlitwy znajdą tutaj spokój.

Moulin Rouge

Nie musisz wcale wchodzić do tego słynnego paryskiego kabaretu, wystarczy przespacerować się ulicą, zwłaszcza wieczorem, kiedy neony pobliski sklepów i sexshopów, nie pozwalają zapomnieć, gdzie się znajdujemy.

Plac Pigalle

Filmowe powiedzenie „Najlepsze kasztany są na Placu Pigalle” bardzo rozsławiło wśród Polaków to miejsce. Niestety wiele osób może czuć się rozczarowanych, widząc niewielki skwerek pośrodku skrzyżowania, który nomen omen jest właśnie tym znanym miejscem. Gdyby nie tablica i mapa metra, mało kto zauważyłby, że jest to ów słynny Pigale.

[Głosów:1    Średnia:5/5]